مشاوره تحصیلی


مدیریت این بخش بر عهده دکتر امیر عبدالحسینی دکترای تخصصی روانشناسی است . دکتر عبدالحسینی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور ایلام و دارای سوابق چندین ساله در مشاوره تحصیلی است . در زمینه مشاوره های کنکور با مشاوره دانش آموزان توانسته رتبه های درخشانی را برای مراجعین فراهم کند .

همکار دیگر در این واحد دکتر عادل اکبری است که دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برای امور تحصیلی است . دکتر اکبری چندین سال سابقه مشاوره در مدارس و مسئولیت اداره های مشاوره را داشته است .

مشاوره تحصیلی یکی از مسائل مهم در مسیر پیشرفت تحصیلی و رشد فکریست. نسبت نیاز به یک مشاور تحصیلی در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و بعضی افراد احتیاج بیشتری به مشاوره و راهنمایی دارند اما برخی کمتر. اما نمیتوان به کل منکر نیاز به مشاور شد. برای مشاور داشتن هم حتماً نیاز نیست هزینه زیادی صرف کنید. گاهی برادر یا خواهر بزرگتر و یکی از اقوام می تواند مشاور خوبی باشد اما فقط اگر از توانایی آن ها در مشاوره دادن مطمئن هستید به مشاوره دادن آن ها تکیه کنید. چون بعضاً ممکن است پدر، مادر، خواهر، برادر و یا سایر اقوام رشد و صلاح شما را بخواهند اما به علت عدم اطلاع از شرایط درست جامعه تحصیلی و آینده آن مشاوره اشتباه دهند.
مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی از جمله مسائلی است که افراد موفق در مقاطع تحصیلی مختلف همواره از آن بهره می برند. شاید بتوان گفت کمتر کسی بدون بهره بردن از مشاوره تحصیلی توانسته است موفقیت های چشمگیری در مقاطع تحصیلی مختلف کسب کند. بنابراین مشاوره تحصیلی می تواند نقش حیاتی در موفقیت تحصیلی افراد داشته باشد. به خصوص زمانی که رتبه کنکور افراد چندان مساعد نباشد. در شرایطی که کوچک ترین اشتباه می تواند آینده هر فرد به خصوص آینده شغلی او را تغییر دهد. و از اهدافش یاز دارد. دیده شده است که داوطلب کنکور بدون مشاوره یا بدتر از آن با دریافت مشاوره تحصیلی اشتباه از برخی مراکز مشاوره مدعی مشاوره تحصیلی که نتیجه بخش نبوده، آینده خود را تباه ساخته است.

بازدیدها: 270

با مرکز سینا در آدرس sina_psychological_clinic @ در اینستاگرام در ارتباط باشید
+